Franciszek: gdy chłopiec zadał mi to pytanie, przeszły mnie dreszcze

WAM Papież Franciszek / kw
data15.02.2019 07:00

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Pamiętam to bardzo palące pytanie! to samo pytanie Jezus zadał Piotrowi. I oto teraz to samo pytanie zadaje mi dziecko" - w swojej najnowszej książce, "Dzielenie się mądrością czasu", papież Franciszek opowiedział, jak duże wrażenie zrobiła na nim rozmowa z chłopcem.

 

Chodzi o Alessio Gullino, którego rozmowa z 80-letnim dziadkiem Francesco, kierownikiem parafialnego duszpasterstwa młodzieży, została przytoczona w książce. Wnuczek rozmawia z nim o modlitwie; dziadek radzi mu, że jeśli chce się modlić, "musi czuć tę modlitwę w swoim wnętrzu i przekazywać ją tym, którzy są najdalej od Jezusa".

 

Francesco wskazał też dziecku, że gdyby mógł zadać Jezusowi jedno pytanie, to byłoby to pytanie o to, "co mógłby zrobić, żeby być blisko Niego". - Ale on pewnie odpowiedziałby: "miej dalej wiarę i kochaj" - kontynuował dziadek Alessia. - Tego życzę całemu światu, a przede wszystkim tobie, mój wnuku: aby nigdy nie odchodzić od wiary. 

 

Papież ujawnił, jaki medalik nosi zawsze przy sobie. "To prezent od pewnej kobiety" <<

 

Do tej rozmowy wnuka i dziadka odwołał się w swoim komentarzu papież Franciszek: "Dla Francesca wiara jest jak towarzysz w drodze. Francesco wędruje w prosty sposób, z miłością i wiarą" - napisał papież. Wskazał również, że jego wiara płynie z modlitwy i zawierzenia oraz głębokiej nadziei, że Pan Bóg czuwa nad jego życiem.

 

Następnie, ku zaskoczeniu czytelnika, Franciszek wyznaje, że osobiście poznał Alessia podczas audiencji, której udzielił grupie dzieci. Wówczas rezolutny chłopiec spytał: "A ty, papieżu Franciszku, czy ty kochasz Jezusa?"

 

Jak ujawnił papież: "Pamiętam to bardzo palące pytanie! to samo pytanie Jezus zadał Piotrowi. I oto teraz to samo pytanie zadaje mi dziecko. Przebiegł mnie wtedy dreszcz".

 

- Dzisiaj odpowiedziałbym na to pytanie tak samo, jak odpowiedziałem i wtedy - przyznał Franciszek. - "Nie wiem. Ale wiem, że Jezus mnie kocha - bardzo mnie kocha". Jakże śmiałbym powiedzieć, świadom moich ograniczonych zdolności, że kocham Jezusa? On sam wie, czy Go kocham.

 

Papież w najnowszej książce zdradza to, co powiedział mu Bóg <<

 

Papież dodał również, że nie ma żadnych wątpliwości co do miłości Jezusa do Niego samego. 

 

Chcesz przeczytać niezwykłe historie komentowane przez papieża Franciszka? Sięgnij po "Dzielenie się mądrością czasu"! <<<