Minister spraw zagranicznych Emiratów na obiedzie u papieża. Poinformował go o wdrażaniu wspólnego dokumentu

KAI / pch
data26.02.2019 09:30

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Papież Franciszek przyjął ministra spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich szejka Abdallaha Ben Zayeda Al Nahyana. Prywatna rozmowa w Domu św. Marty trwała 45 minut i zakończyła się wspólnym obiadem.

 
Szef emirackiej dyplomacji przyjechał, by poinformować papieża o decyzjach podjętych przez rząd tego kraju, mających na celu wspieranie wcielania w życie treści dokumentu nt. braterstwa międzyludzkiego na rzecz światowego pokoju i współistnienia, podpisanego wraz z wielkim imamem Al-Azharu Ahmedem el-Tayebem podczas wizyty Franciszka w Abu Zabi 4 lutego br. Niektóre z nich zostały już wdrożone, a inne są w trakcie wdrażania.
 
Szejk wraz towarzyszącą mu delegacją podarowali papieżowi szkatułkę zawierającą kamienie z inskrypcjami w języku arabskim, wyrażającymi przesłanie miłości, tolerancji i braterstwa. Franciszek odwdzięczył się kopią XVII-wiecznej ryciny przedstawiającej budowę placu św. Piotra, a także czterema albumami fotograficznymi, przeznaczonymi dla prezydenta i wiceprezydenta ZEA, z najlepszymi zdjęciami z wizyty papieża w tym kraju.