"To dla nas wielka radość gościć Papieża na naszej ziemi" - prezydent Panamy o wizycie Franciszka

PAP/ ed
data21.01.2019 16:50

(fot. PAP/EPA/Marcelino Rosario)

To dla nas wielka radość gościć Papieża na naszej ziemi. Jesteśmy dumni, że wybrał ten mały, szlachetny i pracowity naród, aby powierzyć mu tak wielką odpowiedzialność - to słowa prezydenta Panamy w przededniu przybycia do tego kraju Ojca Świętego z okazji Światowych Dni Młodzieży.

 

Juan Carlos Varela Rodríguez w wywiadzie dla Radia Watykańskiego podkreślił, że przyjęcie Papieża, pierwszego Następcę św. Piotra z Ameryki Łacińskiej, nie z wizytą duszpasterską skierowaną do jednego narodu, ale aby zgromadzić w jednym miejscu tysiące młodych z całego świata, jest wielkim błogosławieństwem dla tego maleńkiego kraju.

 

CZYTAJ: Znamy program papieskiej podróży do Panamy z okazji XXXIV ŚDM >>

 

"To wydarzenie - dodał - wpisuje się w powołanie Panamy do bycia pomostem i mediatorem, miejscem spotkania".Prezydent tego środkowoamerykańskiego kraju przyznał, że organizacja ŚDM była bez wątpienia dla niego wielkim wyzwaniem, ale także możliwością, aby ukazać swoje zdolności i zademonstrować światu, że dzięki zaangażowaniu, pracy i jedności można przygotować wielkie przedsięwzięcie.

 

Juan Carlos Varela Rodríguez zapewnił, że wszystko jest gotowe, aby jak najlepiej przyjąć wszystkich pielgrzymów i turystów. "Jestem dumny - dodał - że mój kraj przez kilka dni będzie sercem świata, z którego popłynie przesłanie Papieża do wszystkich".