Przewodniczący Episkopatu pozdrowił uczestników Światowych Dni Młodzieży

KAI / ml
data24.01.2019 10:35

(fot. bp kep / youtube)

Jak najserdeczniej chciałbym pozdrowić wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w szczególności Polaków oraz tych wszystkich, którzy łączą się duchowo z uczestnikami tego wydarzenia - powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski z okazji trwających w Panamie XXXIV Światowych Dni Młodzieży.

 
Uczestniczy w nich ponad 3,5 tys. Polaków.
 

"Jak najserdeczniej chciałbym pozdrowić wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, w szczególności Polaków, najpierw Księdza Prymasa, potem całą młodzież z Polski, która uczestniczy w tym wydarzeniu, a także uczestników żeglugi Darem Młodzieży, który przybył do Panamy oraz tych wszystkich, którzy łączą się tutaj w Polsce z uczestnikami tego wydarzenia i duchowo są w tamtym miejscu" - powiedział abp Stanisław Gądecki.

 

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że w Polsce dużo jest entuzjazmu związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży, szczególnie, że poprzednie ŚDM miały miejsce w Krakowie.

 

Zwrócił też uwagę, że ŚDM nie jest tylko wydarzeniem towarzyskim, spotkaniem młodzieży ze sobą, ale jest to spotkanie ewangelizacyjne. "Służy temu, by wydobyć z niego jakieś większe dobro duchowe. Samemu pogłębić swoją duchowość i wiarę, ale jednocześnie dzielić się tą wiarą z innymi" - powiedział.

 

"W tym sensie takie wydarzenia, jak ŚDM są wydarzeniem pełnym radości, bo ktoś, kto dzieli się wiarą, nie może być człowiekiem smutnym" - podkreślił abp Gądecki.

 

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczęły się 22 stycznia i potrwają do 27 stycznia. Wczoraj do Panamy przybył Ojciec Święty Franciszek. Spotka się on z młodzieżą ośmiokrotnie.