Abu Zabi: papież Franciszek odwiedził katedrę Świętego Józefa

KAI / pk
data05.02.2019 08:04

(fot. Stefano Guidi / Shutterstock.com)

Pierwszym punktem wtorkowego programu 27 pielgrzymki zagranicznej Papieża Franciszka była wizyta prywatna w katedrze św. Józefa w Abu Zabi.


O godz. 8.45 (5,45czasu polskiego) Ojciec Święty opuścił swoją rezydencję w Abu Zabi. Wcześniej pozdrowił pracowników, nuncjusza apostolskiego abp. Francisco Montecillo Padillę, grupę braci kapucynów oraz księży pracujących w Wikariacie Apostolskim Arabii Południowej w towarzystwie bpa Paula Hindera. Udał się do katedry pw. św. Józefa, jednej z dwu świątyń katolickich w emiracie Abu Zabi, gdzie zgromadziła się grupa około 300 członków wspólnoty katolickiej.

 

Papież został powitany przez Wikariusza Apostolskiego Południowej Arabii, bpa Paula Hindera OFM Cap, wikariusza generalnego i proboszcza parafii, pochodzącego z Indii ks. Johnsona Kadukanmakala. Wszedł w procesji do nawy głównej. Tam rodzina z czwórką dzieci ofiarowała mu kwiaty, które złożył on na ołtarzu. Po chwili modlitewnego skupienia Franciszek pobłogosławił obecnych. Wyznał, że odwiedziny młodego Kościoła, który jest obecny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dla niego wielką radością. Podziękował wiernym za świadectwo ich wiary.

 

O godz. 9.45 (6.45 czasu polskiego) Ojciec Święty opuścił świątynię i udał się na stadion Zayed Sports City, gdzie sprawować będzie Eucharystię z liczącą ponad 130 tys. wiernych wspólnotą katolicką Zjednoczonych Emiratów Arabskich.