ŚDM: rusza akcja #PrayForMercy

KAI / kw
data01.02.2016 15:06

(fot. śdm)

Wraz z początkiem lutego rusza akcja #‎PrayForMercy. "Chcemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka i modlić się o Boże Miłosierdzie "dla nas i całego świata" - mówią młodzi przygotowujący ŚDM Kraków 2016, którzy codziennie chcą wspólnie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

Od 1 lutego codziennie o godz. 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia - za pomocą aplikacji ‪Periscope będzie transmitowana wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w Komitecie Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016.

 

"W każdym tygodniu towarzyszyć nam będzie konkretna intencja. Pierwszego tygodnia miesiąca zawsze prosić będziemy w intencjach Ojca świętego, w kolejnych tygodniach w różnych intencjach" - zapowiadają inicjatorzy akcji.

 

Ogólna papieska intencja modlitewna na luty brzmi: "Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń".

 

Akcja #‪‎PrayForMercy to odpowiedź młodych na wezwanie papieża Franciszka z orędzia na lipcowe ŚDM w Krakowie: "Tak bardzo chciałbym, byśmy zjednoczyli się w chóralnej modlitwie płynącej z głębi naszych serc, błagając Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata!".

 

Pracownicy i wolontariusz KO ŚDM Kraków 2016 będą się modlić w pięciu językach: w poniedziałek po polsku, a w następne dni także po portugalsku, angielsku, hiszpańsku i włosku. W modlitwę można się włączyć za pomocą mediów społecznościowych.