Czy katolik może wspierać WOŚP?

Redakcja DEON.pl
data12.01.2019 13:00

(fot. Grand Warszawski / shutterstock.com)

To już 26 lat, a z każdym kolejnym finałem pada rekord zbiórek, który w zeszłym roku osiągnął ponad 126 milionów złotych. Mimo tego kontrowersje nie ustają.

 

13 stycznia 2019 odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To sprzęt diagnostyczny, który ułatwia możliwości leczenia małych pacjentów i zwiększa szybkość podejmowania decyzji przez lekarzy.

 

Wielu katolików gorąco kibicuje Wielkiej Orkiestrze i gra z nią, ale inni nadal ją krytykują. Możemy usłyszeć, że wspierając WOŚP, pomagamy osobie, która walczy o prawo do mordowania nienarodzonych dzieci, albo że Orkiestra to maszyna do zarabiania pieniędzy. Inni, jak na przykład siostry dominikanki z Broniszewic, otwarcie wyrażają swoją wdzięczność dla inicjatywy Owsiaka.

 

Z zarzutami kierowanymi w stronę WOŚP mierzą się Piotr Żyłka i Szymon Żyśko z portalu DEON.pl, którzy rozmawiają z Karolem Kleczką o Orkiestrze, Jurku Owsiaku i o tym czy katolik może wspierać tę inicjatywę?

 

 

Przeczytaj też:

 

Szymon Żyśko: daję na WOŚP i nie robię tego na złość Kościołowi<<

 

Bez WOŚP nie żyliby nawet godzinę. O bliźniakach-wcześniakach<<

 

Dominikanki z Broniszewic całym sercem za WOŚP. "Brakowało nam nawet na chleb. Jurek Owsiak odpowiedział od razu"<<