Sesja ślubna po 50 latach? To naprawdę możliwe!

facebook.com / jp
data06.03.2019 07:00

(fot. facebook.com)

Kiedy brali ślub, nie mieli ani garnituru ani sukni ślubnej. Jedyną pamiątką z tego dnia było zwykłe czarno-białe zdjęcie. W tym czasie młodych ograniczało wiele zakazów.

 

Dzisiaj wolontariusze w Szanghaju pomagają starszym parom to nadrobić. 50 lat małżeństwa to dobra okazja do tego, żeby zrobić wyczekane ślubne zdjęcia.

 

Kiedy zapytano jedną parę, czy gdyby mieli taką możliwość w 1968 roku, to chcieliby z niej skorzystać, odpowiedzieli: "Zdecydowanie chcielibyśmy. To nie mogło się wydarzyć ze względu na Rewolucję Kulturalną".

 

Jedna z bohaterek zdjęć, kiedy po takim czasie założyła pierwszy raz suknię ślubną, powiedziała: "Patrzcie na mnie, mam na sobie piękną suknię! Jestem bardzo podekscytowana". 

 

* * *

 

Rewolucja Kulturalna w Chinach to ruch społeczno-polityczny w Chinach zainicjowany w 1966 roku przez Mao Zedonga jako próba wyeliminowania jego politycznych rywali i wprowadzenia w życie maoizmu. Oficjalnie została zakończona w 1969 roku, ale tak naprawdę trwała do chwili aresztowania tzw. bandy czworga w 1976 roku.

 

Wedding Photos At Last | China Love

A Shanghai charity has been giving older couples the wedding photos they were never allowed to take. #ChinaLove

Opublikowany przez ABC Arts Czwartek, 31 stycznia 2019