Dawid Kubacki wziął ślub. Przed nim nowy rozdział życia

facebook.com/dawid.kubacki.official / jp
data08.05.2019 07:00

(fot. facebook.com/dawid.kubacki.official/)

Przed każdym skokiem robi znak krzyża, o czym mówi: "to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję". Podkreśla także, że to pomaga mu być lepszym zawodnikiem.

 

Dawid Kubacki i Marta Majcher spotykali się już od kilku lat. Zaręczyli się w 2018 roku w czasie wakacji w Egipcie. Narzeczona towarzyszyła mu podczas wielu konkursów, nawet w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej.

 

 

Wiara jest dla niego bardzo ważna, przed każdym skokiem robi znak krzyża, o czym mówi: "to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję". Podkreśla także, że to pomaga mu być lepszym zawodnikiem.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

First day of new life 🤩😘🌷 #wedding #👍

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

Mówi o tym dla Onet.pl: "dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie. Tak, jakbym miał przy sobie psychologa. Dzięki temu ze spokojem podchodzę do pewnych rzeczy, mając świadomość, że ma się wsparcie z góry. Dlatego jest to może trochę taki środek psychologiczny. U mnie to się sprawdza. Identyfikuję się z tym i nie jest to dla mnie wstydliwy temat. Nie uważam, żebym musiał się ograniczać albo tłumaczyć, dlaczego to robię".

 

Ślub odbył się w sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce, w tym samym kościele, w którym małżeństwo zawarli Kamil Stoch i jego żona, Ewa. Na uroczystości pojawili się też koledzy skoczkowie: Kamil Stoch z żoną, Maciej Kot z dziewczyną, Piotr Żyła, Stefan Hula i Jakub Wolny.