Jak będzie wyglądało nasze życie towarzyskie po ślubie?

Julia Bondyra Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl
data10.06.2018 08:00

(fot. Mitchell Orr on Unsplash)

On jest towarzyski, a ona jest introwertykiem? A może to ona marzy o domu pełnym przyjaciół, a on o cichej samotni? Jak to pogodzić?

 

Wspólni, a osobni znajomi

 

Rozmowę warto zacząć od tego, żeby zastanowić się nad swoimi znajomymi: nad tym, którzy są wspólni; a którzy osobni i co to ze sobą niesie.

 

Na pewno dobrze jest mieć osobnych znajomych. Wtedy kobieta może w razie potrzeby spotkać się z gronem przyjaciółek, a mężczyzna z gronem przyjaciół. Relacje między kobietami i między mężczyznami układają się zupełnie inaczej.

 

>> Jak będzie wyglądało nasze życie po ślubie?

 

Natomiast wspólni znajomi mogą nauczyć nas spędzania czasu razem z innymi. To z nimi zazwyczaj łączą nas wspólne wspomnienia, podobny sposób spędzania wolnego czasu, ważne historie.

 

Razem czy osobno?

 

Warto zadać sobie pytanie, czy chcemy się pojawiać razem czy osobno na różnego rodzaju spotkaniach towarzyskich. Jeżeli jedno z nas jest bardziej introwertyczne, być może nie będzie w stanie tak często uczestniczyć w spotkaniach jak drugie.

 

To przestrzeń na uszanowanie potrzeb drugiej osoby i na wrażliwość. Zastanówmy się, na ile jesteśmy w stanie zrozumieć jej inny (od naszego) sposób funkcjonowania.

 

Jak często?

 

Trudno jest z góry ustalić, jak często będziemy się spotykać ze znajomymi. Może być tak, że jeden miesiąc to będzie czas intensywnych spotkań, a kolejny, ze względu na różne okoliczności, będzie w dużej mierze samotny.

 

I tutaj ponownie, bądźmy wyczuleni nie tylko na nasze potrzeby, ale też na potrzeby drugiej osoby. Może być tak, że usłyszymy, że ostatnio za dużo się dzieje i tym razem chce zostać w domu albo odwrotnie, potrzebuje w końcu z kimś się spotkać.

 

Zadanie domowe

 

Co myślisz o moich znajomych, jak się wśród nich czujesz? Co Ci w nich przeszkadza, a co Ci się podoba?

 

Czy zależy Ci na tym, żebyśmy zawsze byli razem na towarzyskich spotkaniach? Jak sobie to wyobrażasz?

 

Jakie jest Twoje życie towarzyskie? Czy często się spotykasz ze znajomymi? Jak lubisz spędzać z nimi czas?

 

Jak wyobrażasz sobie nasze wspólne życie towarzyskie po ślubie? Czego się obawiasz?

 

*  *  *

 

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.