Jak będziemy spędzać wspólne wakacje?

Julia Bondyra Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl
data08.07.2018 08:00

(fot. shutterstock.com)

Ty wolisz góry i aktywny odpoczynek, a on morze i leżenie na plaży? Jak to pogodzić?

 

Jak dotychczas spędzaliście wakacje?

 

Rozmowę o przyszłych wakacjach warto zacząć od opowiedzenia sobie o tym, jak dotychczas wyglądały wasze wakacje. Czy to był czas błogiego odpoczynku czy może bardziej zależało wam na tym, żeby jak najwięcej zwiedzić i zobaczyć?

 

>> Czy narzeczeni mogą więcej?

 

Istotne jest też to, w jaki sposób spędzaliście wakacje z rodzicami. Które z nich budzą w Was dobre wspomnienia, a o których wolelibyście zapomnieć? Rozmawiając o różnych wakacjach, dowiecie się, jakie są wasze preferencje, co się sprawdziło, a co nie jest dla was.

 

On woli góry, a ona morze?

 

Często okazuje się, że myślimy o odpoczynku w zupełnie różny sposób. Ktoś, kto pracuje przy komputerze, marzy o tym, żeby w końcu się poruszać. Ktoś, kto ma aktywną pracę, tęskni za zatrzymaniem się i odpoczynkiem.

 

Warto sobie to powiedzieć, żeby potem nie być zaskoczonym i nie mieć niepotrzebnych pretensji do drugiej osoby. Możemy kłócić się o to, że on lubi góry, a ja morze, a możemy wspólnie znaleźć miejsce, w którym zobaczymy i to i to.

 

Czy istnieje kompromis?

 

Może być tak, że mamy bardzo odmienne gusta w spędzaniu wakacji. Czy istnieje wówczas kompromis? Warto wyjść ku potrzebom drugiej osoby, bo jeżeli każde z was wyjdzie parę kroków od siebie, to jest szansa, że spotkacie się w połowie.

 

Czasem warto zostawić plany wakacyjne, na które fiksowaliśmy się od lat i wymyślić coś zupełnie innego, waszego. I nie chodzi o to, żeby jechać do Afryki, bo druga osoba tego chce, podczas gdy ja nie znoszę wysokich temperatur. Nie chodzi o to, żeby robić coś przeciwko sobie, ale zrobić coś razem.

 

Zadanie domowe

 

Jak dotychczas wyglądały twoje wakacje?

 

Jak lubisz odpoczywać, a czego wolisz unikać?

 

Jak wyglądały twoje wakacje z rodzicami? Jak je wspominasz?

 

Jak wyobrażasz sobie nasze wspólne wakacje? Czego się obawiasz a na co czekasz?

 

* * *

 

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.