Jak podejmować wspólne decyzje zawodowe w związku? Zadajcie sobie te pytania

Julia Bondyra Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl
data22.07.2018 08:00

(fot. shutterstock.com / aj)

Praca bardzo mocno determinuje naszą rzeczywistość i wpływa na naszą codzienność. Jak dobrze podejmować wspólne decyzje w sprawach zawodowych?

 

Czym jest dla Ciebie praca?

 

Warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest dla Ciebie praca. Może to przykry obowiązek, a może realizacja marzeń i pasji. Może stawiasz w pracy pierwsze kroki, a może masz już swoją pozycję i miejsce w firmie. I wreszcie, jak bardzo jest ona dla Ciebie ważna?

 

>> Co ma Pan Bóg do naszego narzeczeństwa?

 

Jak to sprawdzić? Wystarczy popatrzeć na to, czy zdarza Ci się przesiadywać w pracy więcej czasu niż potrzebujesz. Jasne, są takie momenty, kiedy gonią nas terminy i to one wymagają od nas większego i dłuższego nakładu pracy, ale zazwyczaj są to sytuacje od czasu do czasu. Czy jesteś w stanie zostawić pracę w pracy i nie zajmować się rzeczami z nią związanymi w dzień wolny lub w weekend?

 

O czym marzysz?

 

Warto sobie zadać to pytanie w kwestii pracy, żeby wiedzieć do czego nas ciągnie, czego nam brakuje, co chcielibyśmy rozwijać. Być może jesteśmy w pracy, w której nie czujemy się dobrze i chcielibyśmy coś zmienić, ale brakuje nam odwagi. A może marzymy o częstszych wyjazdach albo pracy za granicą?

 

To ważne, żeby nazwać sobie te marzenia i zastanowić się nad tym, czy bierzemy pod uwagę zdanie drugiej osoby. Jakie konsekwencje mogą mieć moje częste wyjazdy w pracy? Jak to może wpływać na naszą relację? Albo jak na nią wpływa to, że nie spełniam się w pracy i jestem nieustannie sfrustrowany i zdenerwowany?

 

Co jest dla Ciebie ważne?

 

Zapytajcie siebie nawzajem, co jest dla was ważne, żeby móc poustawiać i ponazywać sobie priorytety i zobaczyć, czy są sobie bliskie. Jeżeli dla jednego kariera jest najważniejsza, a dla drugiego rodzina, to może być trudno Wam się spotkać.

 

>> Co zrobić z niepewnością i wątpliwościami w narzeczeństwie?

 

Zastanówcie się, co byście zrobili, gdyby jedno dostało dobrą ofertę pracy za granicą. Czy chcielibyście zaryzykować związek na odległość, czy może razem zamieszkalibyście w nowym miejscu? Jak bardzo ważna jest dla Was praca i zmiany z nią związane? Na ile bierzecie pod uwagę zdanie drugiej osoby?

 

Zadanie domowe

 

Czym jest dla Ciebie praca? Jeśli jeszcze nie pracujecie, to możecie zapytać o swoje codzienne obowiązki, studia.

 

Czy zdarza Ci się przedkładać pracę nad relacje z innymi? Dlaczego tak się dzieje?

 

Czy umiesz nie zajmować się pracą w dni wolne? Czy umiesz odpoczywać?

 

Jaka jest twoja wymarzona praca? Co chciałbyś robić?

 

Co jest dla ciebie ważne w życiu? Gdzie znajduje się praca?

 

Co zrobilibyście, gdyby jedno z was musiało / mogło pracować za granicą?

 

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie, zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

 

* * *

 

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - dziennikarka i redaktorka portalu DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.