Panowie, zadbajcie o bliskość w waszych związkach. Wystarczy tylko jedno

Julia Bondyra Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl
data10.08.2018 11:06

(fot. shutterstock.com / aj)

Bliskość fizyczna jak wszystko inne w związku, to rzeczywistość, której… potrzebujemy się dopiero nauczyć. Jak to zrobić?


Co sprawia Ci przyjemność?

 

Myślę, że warto zacząć od prostego ćwiczenia. Przypomnijcie sobie sytuacje, w których byliście ze sobą blisko. Kiedy przytulaliście się, całowaliście się, trzymaliście się za ręce. Którą z tych sytuacji zapamiętaliście pozytywnie i dlaczego?

 

>> Po co nam seks w małżeństwie? Są 3 powody

 

Może się okazać, że drobny gest drugiej osoby był dla ciebie bardzo ważny, a ona to zrobiła zupełnie przypadkiem. To pomoże wam zarówno poznać wasze potrzeby, jak i wyjść ku nim.

 

Co jest dla Ciebie przykre?

 

Podobne ćwiczenie można wykonać w drugą stronę. Jaka sytuacja była dla ciebie przykra i nieprzyjemna? Które gesty sprawiają, że nie czujesz się bezpiecznie? Na pewno były takie momenty, które ci się nie podobały, ale może nie miałeś odwagi o nich powiedzieć?

 

Ponownie może się okazać, że dla jednej strony to był nic nie znaczący gest, a drugiej osobie było trudno przez kilka najbliższych dni, chociaż nie chciała nic powiedzieć na ten temat. To pomoże wam pracować nad relacją także w tej kwestii, żeby wiedzieć, co może ranić i krzywdzić.

 

Jak chcemy sobie okazywać czułość i bliskość?

 

Kiedy będziecie znali wasze potrzeby i lęki, będziecie mogli dojść do tego, jak chcecie, żeby wyglądała wasza czułość i bliskość teraz. Najprawdopodobniej okaże się, że macie zupełnie inne potrzeby i oczekiwania i że rozmowa o nich oraz samo przejście do czynu to spore wyzwanie.

 

Nie zrażajcie się :). Wierzymy, że sobie z tym poradzicie i że znajdziecie waszą drogę do czułości!

 

Jeśli szukasz wsparcia w związku, narzeczeństwie, małżeństwie, zapraszamy Cię do grupy na Facebooku.

 

* * *

 

Wybieramy miłość to projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów.

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - dziennikarka i redaktorka portalu DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.