Czy narzeczeni mogą więcej?

Julia Bondyra Julia Płaneta / wybieramymilosc.pl
data04.03.2018 08:00

(fot. pixabay.com / aj)

Jesteśmy zaręczeni i myślimy, że teraz jesteśmy o poziom wyżej w relacji, że to już prawie małżeństwo. A skoro prawie małżeństwo, to... teraz możemy więcej!

 

My wiemy lepiej

 

Bardzo łatwo popaść w myślenie, że wiemy coś lepiej i nie chcemy korzystać z rad innych. Małżeństwo z trzydziestoletnim stażem? Przecież to już tylko przyzwyczajenie, co oni mogą wiedzieć. Rodzice? Już za długo nas pouczali, więc teraz pokażemy, że to my wiemy lepiej i decydujemy lepiej. Przyjaciele? Przecież jeszcze nie są zaręczeni, więc skąd mogą wiedzieć, jak to jest?

 

>> Po co nam narzeczeństwo?

 

Czy naprawdę uważacie, że wiecie lepiej? Czy nie potrzebujecie porozmawiać z innymi, poradzić się? Każdy z nas ma inne spojrzenie, inne doświadczenia, inne potrzeby, które mogą być cennymi wskazówkami dla nas.

 

To nasze życie

 

Bardzo łatwo pomyśleć, że teraz wszystko się zmieni i to już będzie tylko nasze życie. Nasze wspólne decyzje, na które nikt nie będzie miał wpływu. Będziemy niezależni od rodziny, przyjaciół, współpracowników. Jasne, warto dbać o granice, o to, na ile wpuszczamy innych do naszego związku a na ile nie, ale warto to robić rozsądnie.

 

Jakie granice chcecie stawiać innym? Jak bardzo potrzebujecie być niezależnymi? Czy myślicie, że jesteście w stanie całkowicie odsunąć się od wpływu innych osób?

 

Teraz możemy być bliżej siebie

 

Już prawie jesteśmy małżeństwem, więc nagle z dnia na dzień okazuje się, że jesteśmy bliżej, choć tego nie planowaliśmy. Do teraz wyznaczaliśmy sobie granice, ale one już nie obowiązują. Przecież i tak będziemy razem do końca życia. Jasne, warto rozwijać bliskość i ją pielęgnować, ale czy nie chcemy z nią zaczekać?

 

>> Jesteśmy narzeczonymi, i co teraz?

 

Jak bardzo blisko siebie chcecie być? Czy jest coś, co chcecie zostawić na potem? Czy widzicie w tym jakąś wartość?

 

Zadanie domowe

 

Jesteście zaręczeni i już prawie jesteście małżeństwem, więc... możecie więcej? Zapytajcie siebie nawzajem, w jakich kwestiach uważacie, że możecie więcej i dlaczego?

 

Czy chcecie traktować narzeczeństwo jako czas próby i upewnienia się w decyzji czy uważacie, że ta decyzja już jest ostateczna, na zawsze?

 

* * *

 

Wybieramy miłość to nowy projekt, który stwarza miejsce i przestrzeń w internecie dla par i narzeczonych. Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje relacje i szukają na to sposobów. 

 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat narzeczeństwa i związków, zajrzyjcie na profil na Facebooku Wybieramy miłość.

 

Julia Płaneta - należy do wspólnoty Kurs Alfa u Kapucynów w Krakowie, współpracuje z portalem DEON.pl, prowadzi bloga wybieramymilosc.pl.