Nie wiesz jak złożyć życzenia sąsiadom? Powstała nowa akcja

Blogi stolposasiedzku.blog.deon.pl
data21.12.2018 08:52

(fot. shutterstock.com / facebook.com/StolPoSasiedzku)

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizatorzy Stołu po Sąsiedzku namawiają innych do składania życzeń sąsiadom. W jaki sposób można to zrobić?

 

Gdy myślimy o najbliższych nam ludziach często zapominamy o tych, którzy mieszkają tuż za naszą ścianą, a przecież (rozumiejąc bliskość dosłownie) spędzamy w ich towarzystwie znaczną część czasu.

 

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym bliskość nabiera innego znaczenia. Pielęgnujemy rodzinne więzi, a przy wigilijnym stole przełamujemy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. A może by tak otworzyć drzwi i przełamać się opłatkiem z sąsiadami?

 

>> Byli wkurzeni, że sąsiedzi z nimi nie gadają. Wtedy wystawili stół pod windę i zaprosili ich na posiłek

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizatorzy Stołu po Sąsiedzku namawiają innych do składania życzeń sąsiadom.

 

Starym zwyczajem, przy wigilijnym stole zostawiamy miejsce dla nieznajomego. Byłoby jednak super, by tych nieznajomych było wokół nas jak najmniej. Szczególnie wśród ludzi, z którymi dzielimy wspólną przestrzeń i których stukot garnków, radości i smutki słyszymy na co dzień przez ścianę. Złożenie im świątecznych życzeń jest świetna okazją, by ich poznać. Wystarczy zapukać do drzwi.

 

>> Wigilia nie zawsze w domu. Jesteś potrzebny w innych miejscach

 

Dla mniej odważnych organizatorzy przygotowali życzenia świąteczne i namawiają do wywieszania ich w swoich windach i klatkach. Wystarczy wejść na nasza stronę lub na naszego fanpage'a na Facebooku, wydrukować wzór życzeń i wywiesić go u siebie w bloku. Rozjaśnia go niczym świąteczne dekoracje.

 

Starym zwyczajem, przy wigilijnym stole zostawiamy miejsce dla nieznajomego. Byłoby jednak super, by tych nieznajomych...

Opublikowany przez Stół po sąsiedzku Czwartek, 20 grudnia 2018