"W Deklaracji Rzymskiej polskie postulaty są bezpieczne"

PAP / pk
data24.03.2017 12:36

(fot. PAP/Leszek Szymański)

Premier Beata Szydło powiedziała w piątek, że zdecydowała o poparciu polskiego rządu dla Deklaracji Rzymskiej, gdy była pewna, że zostaną w niej zawarte polskie postulaty. - Te postulaty są w tej deklaracji i bezpieczne - podkreśliła.

 

Na briefingu prasowym przed wylotem na szczyt UE do Rzymu szefowa polskiego rządu podkreśliła, że Deklaracja Rzymska "to nie jest najbardziej z ambitnych tekstów".

 

- Pewnie Europa i Europejczycy oczekują dużo więcej, ale w tej skomplikowanej sytuacji politycznej, ten tekst jest możliwy do przyjęcia. Jest deklaracja wszystkich państw, że zostanie on przyjęty. To jest jego wartość - zaznaczyła premier.

 

Szydło podkreśliła, że deklaracja będzie zawierała polskie postulaty i postulaty te "są w tej deklaracji i są bezpieczne". - Nie zdecydowałam się, że Polski rząd będzie popierał tę deklarację do momentu, gdy nie byłam pewna, że te polskie postulaty zostaną tam zawarte - oświadczyła.

 

- Deklaracja Rzymska zostanie, zatem przyjęta, jutro będziemy świętować 60-lecie Traktatów Rzymskich - podkreśliła premier.