Premier Morawiecki: Polska ma się rozwijać, a nie zwijać

PAP/ ed
data01.06.2018 20:50

(fot. PAP/Artur Reszko)

Polska ma się rozwijać a nie zwijać - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Białymstoku. Jak dodał, jesienią tego roku powstanie fundusz wielkości kilku miliardów złotych na rozwój dróg lokalnych.

 

Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Białymstoku mówił, że Polska ma bardzo duże zapóźnienia w rozwoju infrastruktury. "I my te zapóźnienia chcemy nadrabiać, nie tylko w deklaracjach" - zapewnił.

 

Trzy lata temu nie było na mapie S19

 

Premier zwrócił uwagę na to, że trzy lata temu nie było na mapie S19. "My wprowadziliśmy S19, bardzo ważną arterię, która będzie biegła wzdłuż wschodniej granicy polskiej Via Carpatia" - powiedział. "Wprowadziliśmy też i przyspieszyliśmy cały proces budowy S61, od Ostrowi Mazowieckiej do przejścia granicznego w Budziskach" - dodał.

 

Powiedział, że będzie ona łączyć się z S8, od Białegostoku do Augustowa i później do Suwałk - ten kawałek drogi też chcemy odzyskać. Jak dodał, do takich dróg, jak S19, muszą dochodzić drogi powiatowe i gminne. Premier przypomniał, że rząd planuje jesienią tego roku przeznaczyć ok. 5 mld zł na fundusz rozwoju dróg lokalnych. "To jest też nasze zobowiązanie i dotrzymamy słowa" - zapewnił.

 

"Chcemy w taki sposób tę sieć (drogową - PAP) w Polsce wschodniej, zwłaszcza północnowschodniej, rozbudować, aby połączenie ze stolicą, połączenie pomiędzy poszczególnymi ośrodkami nie trwało dłużej niż 2-2,5 godz." - mówił.