Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefową rumuńskiego rządu

PAP/ ed
data18.09.2018 17:36

(fot. PAP/Leszek Szymański)

Podczas wtorkowej wizyty w Bukareszcie premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefową rumuńskiego rządu Vasilicą-Vioricą Dancilą.

 

Morawiecki we wtorek wziął udział w trzecim szczycie Inicjatywy Trójmorza, który obradował w Bukareszcie. Szef rządu uczestniczył m.in. w sesji plenarnej, która dotyczyła współpracy państw Inicjatywy w sferze energetyki, transportu oraz agendy cyfrowej.

 

Andrzej Duda spotka się we wtorek w Waszyngtonie z prezydentem USA >>

 

Na marginesie szczytu odbyło się spotkania szefa polskiego rządu z premier Rumunii Vasilicą-Vioricą Dancilą. Przed spotkaniem Centrum Informacyjne Rządu zapowiedziało, że "premierzy omówią kwestie dwustronne, sprawy z bieżącej agendy UE, zagadnienia dotyczące współpracy regionalnej oraz polityki bezpieczeństwa".

 

Inicjatywa Trójmorza jest platformą współpracy prezydentów dwunastu państw położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Jej celem jest wzmacnianie spójności Unii Europejskiej poprzez zacieśnienie współpracy infrastrukturalnej, energetycznej i gospodarczej państw Europy Środkowej. Członkami Inicjatywy Trójmorza są: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Węgry. W lipcu ub.r. w Warszawie odbył się drugi szczyt Trójmorza, którego gościem specjalnym był prezydent USA Donald Trump.