Mieszkańcy Ostrołęki nie zobaczą "Kleru". Kino nie uwzględniło go w repertuarze

"Moja Ostrołęka" / "Wirtualna Polska" / pk
data25.09.2018 11:05

(fot. Fragment filmu "Kler" / Materiały dystrybutora / youtube.com)

"W mieście, którego patronem jest św. Jan Paweł II, nie ma miejsca na filmy ukazujące Kościół w złym świetle".


Mieszkańcy Ostrołęki nie zobaczą filmu "Kler", a na pewno nie będą mogli tego zrobić w pierwszych dniach po premierze. Jak podaje "Moja Ostrołęka", jedyne znajdujące się w mieście kino, nie uwzględniło filmu Smarzowskiego w swoim repertuarze.

 

Ks. Isakowicz-Zaleski obejrzał cały "Kler". "Nawiązania do konkretnych duchownych są bardzo wyraźne">>


- Dzwoniłem do kina Jantar, żeby dowiedzieć się czy będą seanse filmu "Kler" Smarzowskiego. Jak wielkie było moje zdziwienie kiedy pani poinformowała mnie, że filmu w naszym kinie nie będzie można wcale zobaczyć. Aż mnie zatkało. Na pytanie "dlaczego?" pani odpowiedziała, że trzeba zapytać kierownictwo - pisze oburzony czytelnik portalu.


Jak informuje portal "Wirtualna Polska", kino Jantar w Ostrołęce "prowadzone jest przez ośrodek kultury, a repertuar ma dyktować prezydent z PiS, były katecheta".

 

Ks. Andrzej Luter: nikt jeszcze filmu nie widział, a już wiadomo wszystko>>


"W mieście, którego patronem jest św. Jan Paweł II, nie ma miejsca na filmy ukazujące Kościół w złym świetle" - skarży się portal "Moja Ostrołęka" i dodaje, że nie jest to pierwsza sytuacja, w której znajdujące się w miejskim Centrum Kultury kino Jantar, nie uwzględnia w swoim repertuarze kontrowersyjnej produkcji. Podobnie było w przypadku "50 twarzy Greya". Jak się później okazało, kino nie przekazywało widzom prawdziwych informacji twierdząc, że wina leży po stronie dystrybutora. Ostatecznie kierownik kina osobiście przeprosił widzów i dystrybutora za podawanie nieprawdziwych informacji.