To jedna z najlepszych akcji społecznych w Polsce. Te plakaty przyciągnęły uwagę setek tysięcy osób

Głos Wielkopolski / Facebook.com / sz
data12.01.2019 18:00

(fot. shutterstock.com / ams.com.pl / sz)

Problem jest bardzo poważny i dotyka już ponad połowę ludzi w naszym kraju. "Proste i genialne" - komentują internauci.

 

W wielu miastach Polski na przystankach i wiatach zawisły plakaty młodych polskich twórców. Bywają żartobliwe, dwuznaczne, ale mówią o pewnym bardzo poważnym problemie. O tym, jak źle odżywiają się Polacy. Przekaz jest jeden - zadbaj o to, co masz na talerzu. Tu może chodzić o twoje życie.

 

Plakaty okazały się prawdziwym wiralem w Internecie i tak dotarły ze swoim przekazem nie tylko do mieszkańców wielkich miast. Na Facebooku informację o akcji udostępniło naprawdę wiele osób. Większość komentarzy jest bardzo pozytywna. "Proste i genialne!" - pisze pod jednym z postów Karolina.

 

Plakaty, które szturmem zdobyły uznanie i serca Polaków, powstały w ramach konkursu ogłoszonego przez Galerią Plakatu AMS "JEDZ OSTROŻNIE". Była to już kolejna edycja konkursu. Chodziło o to, aby zaprojektować grafiki promujące zdrowe odżywianie i jego społeczne znaczenie. "Otyłość to nie tylko kwestia estetyczna, źródło kompleksów i niepowodzeń w relacjach społecznych, ale również poważne problemy zdrowotne" - powiedziała w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Grażyna Gołębiowska, dyrektor marketingu Galerii Plakatu AMS. Nadesłane plakaty okazały się dobre i mocne, w związku z tym postanowiono wykorzystać je w akcji społecznej. "Być może także zainspirują do rewolucyjnej zmiany naszych kulinarnych przyzwyczajeń" - dodaje Gołębiowska.

 

Aż 36,6 proc Polaków nadwagę, a blisko 17% cierpi na otyłość, która zagraża życiu i zdrowiu. To jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych, która prowadzi do wielu groźnych powikłań, nie tylko układu trawiennego. Takie dane przedstawia Europejskie Ankietowe Badanie Zdrowia (EHIS). Ponad połowa Polaków zagrożona jest tymi chorobami w związku z rozwijającą się otyłością.

 

Zobaczcie, jak prezentują się wyróżnione prace w konkursie "JEDZ OSTROŻNIE":

(fot. ams.com.pl)

 

(fot. ams.com.pl)

 

(fot. ams.com.pl)

 

(fot. ams.com.pl)

 

(fot. ams.com.pl)

 

(fot. ams.com.pl)

 

 

 

Plakaty możecie zobaczyć na stronie Galerii Plakatu AMS<<