Blogerka zarobiła milion w akcji na Instagramie, sprzedając własne książki. Cały dochód przeznaczyła na WOŚP

Instagram / Nicole Sochacki-Wójcicka / pch
data14.01.2019 14:03

(fot. PAP/Paweł Supernak || instagram / mamaginekolog)

Sprzedawała ebooki własnego autorstwa z przeznaczeniem całości dochodu na WOŚP. Zbiórka przyniosła wielki sukces - ponad milion złotych! A wszystko odbyło się na Instagramie.

 

Nicole Sochacki-Wójcicka, znana na Instagramie pod pseudonimem mamaginekolog, jest obserwowana przez 376 tysięcy osób. Chciała w jakiś sposób wesprzeć działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której urządzenia uratowały wcześniej życie jej synka Gilberta. Postanowiła przeznaczyć na cel zbiórki ebooki z napisanymi przez siebie książkami #instaserial o miłości i o ślubie. Sprzedawała je za 10 złotych na swoim profilu.

 

Nie spodziewała się pewnie jednak finału i wielkiego sukcesu swojej akcji. Po mobilizacji czytelników i czytelniczek, zarobiła łącznie ponad milion złotych. Podsumowała to postem o treści:

 

"Życie każdego człowieka opowiedziane prawdziwie jest powieścią" - Ernest Hemingway- i moja mama - "bądź realistą, zacznij marzyć" - mamy MILION na @fundacjawosp 💪🏻🙊❤️ dziękuję Wam❤️ jutro zrobimy przelew życia 😍😊i ... gramy dalej do rana 🙊🙈❤️❤️❤️

 

 

O sukcesie zbiórki poinformował też Jerzy Owsiak. Podczas wypowiadania nazwy profilu mamyginekolog był wyraźnie zdziwiony tak dużą sumą zebraną przez nieznaną jemu osobę:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Emilia Lubańska-Jóźwiak (@emilievivre)

 

Mamaginekolog w osobnym poście napisała o tym, że jej synek Gilbert jak każdy inny wcześniak w Polsce korzystał ze sprzętu WOŚP:

 

Dobra wiem - że to wyciskacz łez . Ci którzy są tu ze mną nie od dziś - wiedzą- że instaserial był moją siłą dla synka. Codziennie czytaliśmy mu jeden odcinek i mieliśmy "deal" że do końca ksiązki bedzie z nami s domu - Gilbert dotrzymał słowa. To film jak Kuba czyta instaserial Bibkowi ❤️ Nasz synek Gilbert jak KAŻDY inny wcześniak w POLSCE korzystał z sprzętu WOŚP - to co się dziś dzieje to tylko nasza wdzięczność - robimy co w naszej (WASZEJ) mocy - ps. Mamy 900 tysięcy 🙊🙊🙊 #instaserialedlawosp

 

 

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.