60 tysięcy podpisów w niecałą dobę. Polacy stworzyli petycję przeciwko nienawiści. Możesz do niej dołączyć

avaaz.com / PAP / pk
data15.01.2019 11:06

(fot. PAP/Adam Warżawa / Michał Lewandowski)

"Nie jest za późno, by powstrzymać wyniszczającą nasz kraj polityczną wojnę". Dołącz do ludzi, którzy podpisali obywatelską petycję "Stop nienawiści".


W Avaaz, serwisie poświęconym tworzeniu petycji obywatelskich, powstała akcja "Stop nienawiści". Wystartowała ona 14 stycznia, w dniu śmierci Pawła Adamowicza. Do tej pory podpisało ją ponad 60 tys. osób. Ich liczba ciągle rośnie.


Publikujemy treść petycji:


"My, Polki i Polacy z różnych stron, niezależnie od poglądów, pochodzenia i przekonań, stajemy przeciwko nienawiści, przemocy i dzieleniu naszego społeczeństwa.


Wiemy, że nie jest za późno, by powstrzymać wyniszczającą nasz kraj polityczną wojnę i deklarujemy, że nie będziemy się do niej przyczyniać.


Tak, jak Paweł Adamowicz, chcemy Polski otwartej, słuchającej i solidarnej. "

 

ABY DOŁĄCZYĆ DO AKCJI, KLIKNIJ TUTAJ>>

 

***

 

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala. Zmarł na skutek obrażeń.

 

Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak informował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie; podał wówczas, że "urazy były bardzo ciężkie - poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej".

 

Abp Ryś zaprasza na Mszę o spokój duszy śp. Adamowicza i o zdecydowane porzucenie przemocy w życiu publicznym>>

 

O śmierci Pawła Adamowicza poinformował w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

 

W całym kraju trwają wiece, spotkania i czuwania w intencji zmarłego wczoraj prezydenta Gdańska.