Rekordowa zbiórka WOŚP. Pobito rekord o blisko 50 mln złotych!

PAP / sz
data08.03.2019 12:45

(PAP/Adam Warżawa)

175 mln 938 tys. 717 zł i 56 gr zebrano podczas tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował w piątek szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

 

Ostateczny wynik 27. Finału WOŚP, który odbył się 13 stycznia, ogłoszono podczas konferencji w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

 

Sprawdź wynik 27. Finału!

🥳 Znamy wynik 27. Finału WOŚP i... znów mamy rekord! Wspólnie zebraliśmy 1️⃣7️⃣5️⃣.9️⃣3️⃣8️⃣.7️⃣1️⃣7️⃣,5️⃣6️⃣ PLN ❤️ Dziękujemy każdej osobie, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do tego niesamowitego wyniku - wolontariuszom, darczyńcom, szefom i członkom sztabów! 🤩 Jesteście wspaniali! Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy osiągnąć wszystko!

Opublikowany przez WOŚP Piątek, 8 marca 2019

 

 

 

Owsiak rozpoczął swoje przemówienie prosząc o minutę ciszy dla zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. "To był niezwykły finał. Podczas tego finału, jak nigdy, jeszcze mocniej w nas się ugruntowało, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Jak nigdy, poczuliśmy solidarność Polaków. Poczuliśmy, że jesteśmy razem i niesamowicie nas wspieracie" - powiedział Owsiak.

 

"Paweł, nic nie poszło na marne. To właśnie my, Polacy, pokazaliśmy, że nadal gramy i nie chcemy zmieniać żadnych zasad związanych z tym, jak się bawimy" - dodał szef Fundacji WOŚP.

Poinformował, że w tegorocznej zbiórce udało się zebrać rekordową sumę 175 mln 938 tys. 717 zł i 56 groszy.

 

Hasłem tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było "Pomaganie jest dziecinnie proste". Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. (PAP)