Nie wiesz, co zrobić z dzieckiem w związku ze strajkiem? Poznań wymyślił ciekawą alternatywę

poznan.wyborcza.pl/poznan/ ed
data11.04.2019 13:58

(fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Z powodu strajku nauczycieli większość szkół jest zamknięta. W Poznaniu pojawiła się inspirująca opcja dla rodziców, którzy nie wiedzieli, co zrobić z dziećmi.

 

"Lekcja religii"

 

W Teatrze Polskim w Poznaniu odbyło się ciekawe spotkanie, "lekcja religii", którą poprowadzili ksiądz Radek Rakowski i prezydent Jacek Jaśkowiak. Na sali było kilkadziesiąt osób, w tym nie tylko dzieci. Uczestnikom bardzo się podobało. Alicja, uczennnica 5 klasy, powiedziała nawet, że na zakończenie miała ochotę bić brawo.

 

Prezydent zaznaczył, że czyta Biblię mimo, że jest osobą niewierzącą, zachęcał do tego samego dzieci. - Chcę pokazać, jak historie z Biblii, które znamy z kościoła, może interpretować artysta - mówił. Za przykład posłużyły mu utwory Jacka Kaczmarskiego, m.in. "Teodycea" czy "Dzieci Hioba".

 

Jesteśmy tu razem, nie odcinamy się od siebie

 

Zachęcał też uczniów do przebaczania: - Nawet gdy w relacjach z rodzicami coś będzie iskrzyło albo któryś z rodziców zrobi coś, co nas zaboli, to trzeba czerpać wzorce z umiejętności przebaczania i tego, co płynie z Pisma Świętego.

 

Ksiądz Rakowski podsumował, że spotkaniem chcieli pokazać, że da się działać wspólnie: - Jesteśmy tu razem i chcemy pokazać, że nie odcinamy się od siebie.