Wzruszył was los porzuconego wilkora w ostatnim odcinku "Gry o Tron"? Możecie pomóc, "sypnijcie złotem jak Lannisterowie"

RatujemyZwierzaki.pl / sz
data09.05.2019 07:00

(fot. RatujemyZwierzaki.pl / sz)

Ta akcja jednego z polskich schronisk jest strzałem w dziesiątkę. "Głask dla Ducha - najlepszego pieska w Winterfell" - piszą w komentarzach internauci, którzy wzięli w niej udział.

 

W 4 odcinku finałowego sezonu "Gry o Tron" było wiele scen, które zadziwiły lub rozdrażniły fanów. Jedna z nich dotknęła ich szczególnie. Po wygranej bitwie z armią Nocnego Króla, niektórzy towarzysze postanawiają się rozstać. Podczas pożegnania z Tormundem, który wyrusza na północ, John Snow prosi go, aby zabrał ze sobą jego wiernego towarzysza - wilkora o imieniu Duch. Ta scena wzburzyła fanów, co można było zobaczyć już chwilę po premierze ostatniego odcinka.

 

W Internecie ukazało się wiele memów żegnających Ducha i krytycznych wobec decyzji Snowa. "Jak tak można zostawić najwierniejszego przyjaciela zupełnie beznamiętnie?!" - pytali w komentarzach fani. Sytuację postanowił wykorzystać profil "Ratujemy zwierzaki". Uruchomił on zbiórkę, w zabawny sposób opisując dramat porzuconego Ducha i wskazując na  dramat innych zwierząt w podobnej sytuacji.

 

"Północ dostała nieźle w kość. Smoki Daenerys wyjadły wszystkie zapasy ze spichlerzy, a u Tormunda widoczne były początki stanu depresyjnego. To wszystko sprawiło, że od premiery czwartego odcinka martwimy się o pełen brzuszek wilkora, który dzielnie walczył z umarlakami, co było widać na jego białym futerku" - piszą organizatorzy na stronie ratujemyzwierzaki.pl i dodają: "Zbieramy na opiekę powojenną, protezę ucha, dowóz pożywienia oraz budowę bezpiecznego schronienia".

 

 

Jesteśmy po czwartym odcinku Gra o tron HBO. Na pewno każdemu z Was drgnęła powieka (i serce), kiedy Jon Snow,...

Opublikowany przez RatujemyZwierzaki Wtorek, 7 maja 2019

 

 

Sprawę skomentowali również na Facebooku, wrzucając informację o zbiórce: "Na pewno każdemu z Was drgnęła powieka (i serce), kiedy Jon Snow, opuszczając Północ, beznamiętnie rozstał się również z ukochanym wilkorem Duchem. 🐺 Opiekę nad nim przejął Tormund Złamane Serce...💔 Czas sypnąć złotem jak Lannisterowie, zawstydzić Złotą Kompanię. Dołóż się do zbiórki dla Ducha, który dzielnie walczył z armią Nocnego Króla. Valar Morghulis!".

 

W ciągu kilkudziesięciu godzin wpłacono już ponad 12 tys. złotych! Kwota wciąż rośnie i już przekroczyła docelowe 20 tys. zł. Całość zostanie przekazana na suchą karmę dla psów ze schroniska w Chrcynnie.

 

Dorzucicie coś dla Ducha? Sypnijcie złotem jak Lannisterowie pod tym linkiem>>