Policja: kolejne dwie osoby nieletnie zatrzymane ws. zabójstwa w Wawrze

PAP / ms
data14.05.2019 14:00

(fot. PAP/Piotr Nowak)

Policja zatrzymała kolejne dwie osoby nieletnie w sprawie zabójstwa, do którego doszło w piątek w szkole w Wawrze - przekazał we wtorek PAP rzecznik stołecznej komendy kom. Sylwester Marczak.

 

W ubiegły piątek przed południem w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. Raniony nożem chłopiec zmarł. Podejrzany o zabójstwo 15-latek trafił do schroniska dla nieletnich. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

 

We wtorek rzecznik KSP poinformował PAP, że do sprawy zatrzymano kolejne dwie osoby nieletnie. Rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga sędzia Marcin Kołakowski powiedział PAP, że sprawą dwóch nieletnich zajął się sąd.

 

O godz. 13.30 w sądzie odbędzie się konferencja prasowa, gdzie udzielone zostaną kolejne informacje dotyczące tragedii w Wawrze.

 

Sprawą zabójstwa nastolatka - jak przekazał PAP w poniedziałek rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak - zajmuje się specjalna grupa policji. "Sprawa jest dla nas priorytetem" - podkreślił rzecznik. Policjanci apelują również o powstrzymywanie się od niepotrzebnych komentarzy.

 

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe zdecydował, by podejrzanego o zabójstwo umieścić w schronisku dla nieletnich. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju 15-latka. Następnie prokuratura zdecyduje, czy będzie sądzony na podstawie przepisów Kodeksu karnego jak osoba dorosła, czy sprawa trafi do sądu rodzinnego, który będzie orzekał na podstawie przepisów o postępowaniu w sprawach nieletnich.