Gorzów Wlkp.: oszukany metodą "na wnuczka" senior stracił 20 tys. zł

PAP / jb
data10.07.2019 14:00

(fot. Bahram Bayat on Unsplash)

94-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. uwierzył w historię oszusta o wypadku członka rodziny i przekazał mu 20 tys. zł. Policja kolejny raz ostrzega przed przestępcami działającymi metodami na wnuczka czy policjanta - poinformowała w środę Marzena Śpiewak z zespołu prasowego lubuskiej policji.

 

Starszy mężczyzna padł ofiarą przestępcy w miniony poniedziałek. 94-latek odebrał telefon od mężczyzny podającego się za członka rodziny, który poinformował, że miał kolizje i potrzebuje 20 tys. zł. Do przekazania pieniędzy doszło tego samego dnia. Senior zorientował się, że został oszukany dopiero po fakcie.

 

Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób. Jak podkreśliła Śpiewak, sprawcy tego typu oszustw są bezwzględni, wykorzystują ufność seniorów, którzy w dobrej wierze starają się pomóc.

 

"Niestety wciąż do policjantów docierają informacje o kolejnych pokrzywdzonych. Kolejny raz przestrzegamy przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu pieniędzy i przypominamy, że policjanci od nikogo nie żądają pieniędzy" - powiedziała policjantka.

 

Dodała, by o każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować policję pod numerem alarmowym 112, gdyż naciągacze najczęściej zatrzymywani są dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane.