Awaryjne lądowanie samolotu z peruwiańskimi kibicami

PAP / ms
data23.06.2018 16:30

(fot. shutterstock.com)

Rosyjski samolot pasażerski z peruwiańskimi kibicami piłkarskimi bezpiecznie wylądował w piątek w Moskwie po awarii silnika.

 

Taką informację przekazały w sobotę miejscowe służby transportu lotniczego, na które powołują się rosyjskie media. Nikt nie został ranny.

 

Samolot leciał z Jekaterynburga, gdzie w czwartek reprezentacja Peru w meczu mistrzostw świata przegrała z Francją 0:1, via Tiumeń do rosyjskiej stolicy. W pewnym momencie kabina wypełniła się dymem, który dostał się przez system klimatyzacji.

 

"Podczas podejścia do lądowania doszło do awarii w drugim silniku turbośmigłowym" - oświadczyła Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) w komunikacie.

 

Poinformowano także, że dym wkrótce zniknął z kabiny i pilot był w stanie bezpiecznie wylądować, dysponując sprawnym jednym silnikiem. "Nie doszło do wybuchu pożaru, a pasażerowie opuścili samolot bez konieczności użycia sprzętu awaryjnego".

 

Kilka dni temu chwile grozy przeżyli zawodnicy drużyny narodowej Arabii Saudyjskiej, ponieważ w trakcie ich podróży zapalił się silnik (w internecie są nagrania pokazujące płomienie wydobywające się spod prawego skrzydła).

 

Mimo problemów technicznych maszyna bezpiecznie wylądowała w Rostowie nad Donem, gdzie w środę saudyjscy piłkarze przegrali z Urugwajem 0:1.