30-letnia Polka odpowie za fałszywy alarm, który wywołała. Grozi jej 8 lat więzienia

PAP/ ed
data09.08.2018 16:06

(fot. shutterstock.com)

30-letnia kobieta, która wywołała fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego w bielskiej komendzie, usłyszała zarzuty. Grozi jej do 8 lat więzienia. Może też zostać obciążona kosztami akcji - podała w czwartek bielska policja.

 

"Bielszczanka wyjaśniała, że chciała sprawdzić szybkość reakcji służb mundurowych" - poinformowała rzecznik bielskiej policji Elwira Jurasz.

 

Późną nocą w miniony weekend dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego został zaalarmowany przez kobietę o podłożeniu ładunku wybuchowego w komendzie w Bielsku-Białej. "Policyjni pirotechnicy oraz przewodnik z psem szkolonym do wykrywania ładunków wybuchowych, przeszukiwali budynek i teren sąsiadujący z komendą. Niczego nie było" - zrelacjonowała Jurasz.

 

Chciała sprawdzić szybkość działania służb ratunkowych

 

Policjanci ustalili, że fałszywą informację przekazała dyżurnemu jedna z bielszczanek, która mieszka w pobliżu komendy. Gdy piła alkohol z koleżanką, dostrzegła, że w śmietniku płoną śmieci. "Jedna z nich wezwała strażaków. W oczekiwaniu na ich przyjazd 30-latka wpadła na pomysł, by sprawdzić szybkość działania służb ratunkowych.

 

Pożyczyła telefon od znajomej i wykonała połączenie na numer alarmowy. Poinformowała, że w komendzie jest bomba. Później obie panie przyglądały się działaniu służb ratunkowych" - powiedziała Elwira Jurasz.

 

Rzecznik poinformowała, że 30-latka usłyszała już zarzut wywołania fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego. Grozi jej za to nawet 8 lat więzienia. "Jednocześnie może zostać obciążona kosztami akcji, które sięgają kilku tysięcy złotych" - podkreśliła policjantka.