Książę Harry i księżna Meghan spotkali się z dziećmi ze schorzeniami. Jedno z nich otrzymało prezent

wprost.pl / jp
data09.09.2018 10:00

(fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA / twitter.com)

Księżna dała dziewczynce prezent, a książę Harry poprosił, żeby nie zapominała o jednym.

 

Księżna Meghan i książęHarry wzięli udział w ceremonii WellChild Awards, na której doceniane są osiągnięcia dzieci i nastolatków w walce z poważnymi schorzeniami. Kiedy księżna rozmawiała z 7-letnią dziewczynką, postanowiła jej coś podarować.

 

7-letnia Matilda ma rozszczep kręgosłupa, jest sparaliżowana od klatki piersiowej w dół. Do spotkania z księżną i księciem bardzo się przygotowywała, wręczyła księżnej bukiet białych róż. Wówczas Meghan wyjęła jednego kwiatka z bukietu i podarowała ją dziewczynce. Ta bardzo się ucieszyła, powiedziała, że schowa ją do pudełka z pamiątkami i zachowa na zawsze. 

 

 

Harry poprosił ją, żeby nigdy nie przestawała się uśmiechać. Księżna i książę rozmawiali z prawie wszystkimi dziećmi na ceremonii. Jeden 4-letni chłopiec bał się kamer, wówczas poproszono, żeby mogli na chwilę zostać sami.

 

 

Harry podkreślał, że "chce docenić młodych ludzi, którzy otrzymali najtrudniejsze karty, ale wznoszą się wyżej i dają przykład innym". Mówił: "w rzeczywistości to wy jesteście tymi, którzy nas podnoszą. Wasze podejście i przekonanie, że możecie wszystko jest dla nas przypomnieniem, że zawsze powinniśmy podchodzić do życia z optymizmem i nigdy się nie poddawać".