Książęca para podczas wizyty rozmawiała z dziećmi. Ten chłopiec ich zachwycił

tvn24.pl / twitter.com / PAP / jp
data20.10.2018 08:00

(fot. PAP/EPA/DANIEL POCKETT / PAP/EPA/DEAN LEWINS)

Książę Harry podszedł do chłopca, żeby podać mu rękę, a ten zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał.

 

Księżna Meghan i książę Harry odwiedzili szkołę publiczną Buninyong Public School w Dubbo. Para witała się po kolei z uczniami szkoły, na końcu kolejki stał Luke, 5-letni chłopiec z zespołem Downa.

 

Książę podszedł do chłopca, żeby podać mu rękę, a ten po prostu... spontanicznie go przytulił.

 

 

Tak samo przywitał się z księżną, podarował jej kwiaty, a potem pogłaskał Harry'ego po brodzie.

 

(fot. PAP/EPA/DEAN LEWINS)

 

Mieszkańcy Dubbo przyznali, że para ma dobre podejście do dzieci. Dyrektorka szkoły przed wizytą poprosiła uczniów, żeby nie dotykali pary książęcej, skomentowała sytuację z chłopcem: "książę był bardzo łaskawy i uprzejmy. Zorientował, co się dzieje i odkrył zauroczenie Luke'a brodą".

 

>> Ujawniono tajny projekt Meghan Markle. Księżna jest zaangażowana w niego od kilku miesięcy

 

Po tym spotkaniu Channel 7 przeprowadził wywiad z chłopcem i jego nauczycielką. Okazało się, że ulubioną postacią Luke'a jest święty Mikołaj, dlatego książę wydawał mu się podobny. Kiedy zapytano go, którego z nich lubi bardziej, odpowiedział: "obydwu tak samo".

 

 

To nie pierwsze takie spotkanie z dziećmi, we wrześniu wzięli udział w ceremonii WellChild Awards, na której doceniane są osiągnięcia dzieci i nastolatków w walce z poważnymi schorzeniami. Podczas spotkania 7-letnia Matilda wręczyła księżnej bukiet białych róż. Wówczas Meghan wyjęła jednego kwiatka i podarowała go dziewczynce.

 

Księżna Meghan i książę Harry spodziewają się dziecka, o czym poinformował w poniedziałek, 15 października, Pałac Kingston. Termin porodu wyznaczono na wiosnę przyszłego roku. Księżna wielokrotnie powtarzała, że chciałaby zostać mamą. Płeć dziecka nie jest na razie znana.