Szef Rady Europejskiej Donald Tusk złożył życzenia z okazji nadchodzących świąt

PAP / ml
data20.12.2018 20:40

(fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

Kolędę "Wśród nocnej ciszy" zaśpiewał szef Rady Europejskiej Donald Tusk w nagraniu opublikowanym w czwartek na Twitterze. Rodakom i wszystkim Europejczykom życzył, by "wśród tej nocnej ciszy usłyszeli siebie nawzajem, swoje głosy miłości i nadziei".

 

Nagranie rozpoczyna się archiwalnym występem byłego premiera, który w programie "Szansa na sukces" przed ponad dwudziestoma laty zaśpiewał kolędę "Wśród nocnej ciszy". Następne ujęcie, w którym Donald Tusk także śpiewa tę samą kolędę, jest już współczesne. "Ok, już nie będę więcej śpiewał, obiecuję" - mówi Tusk.

 

"Chciałbym wam złożyć życzenia: moim rodakom i wszystkim Europejczykom. Abyśmy wśród tej nocnej ciszy usłyszeli siebie nawzajem. Swoje głosy miłości i nadziei. Nadziei na lepsze jutro, na tylko dobre zmiany. I że my sami będziemy lepsi, dla siebie i dla innych. Tego wam, i sobie życzę z całego serca" - powiedział szef Rady Europejskiej.

 

Do życzeń w języku polskim dołączono napisy w języku angielskim. We wpisie na Twitterze Tusk również po angielsku życzył wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.