Znamy komunikat o zdrowiu Donalda Trumpa od głównego lekarza Białego Domu

PAP/ ed
data09.02.2019 09:33

(fot. PAP/EPA/OLIVER CONTRERAS/POOL)

Donald Trump cieszy się znakomitym zdrowiem - brzmi komunikat głównego lekarza Białego Domu. Amerykański prezydent poddał się w piątek w Waszyngtonie czterogodzinnym kontrolnym badaniom lekarskim.

 

"Jestem szczęśliwy, że mogę poinformować, iż prezydent USA jest zdrowy i mam nadzieję, że tak będzie przez całą jego kadencję" - zakomunikował prezydencki lekarz Sean Conley. Według niego Donald Trump nie pije alkoholu i nie pali papierosów, jest za to fanem coca coli light oraz fast foodów.

 

Badania zostały wykonane w szpitalu wojskowym Walter Reed na przedmieściach Waszyngtonu. Lekarz podkreślił, że ani razu nie musiał użyć środka znieczulającego w celu przeprowadzenia kompleksowego przeglądu stanu zdrowia Donalda Trumpa.

 

Prezydent jest zdolny do wykonywania obowiązków

 

"Prezydent jest zdolny do wykonywania swoich obowiązków i myślę, że tak pozostanie do końca kadencji, a nawet do końca kolejnej kadencji, jeśli zostanie ponownie wybrany - podkreślił Sean Conley - Ma dużo energii, wytrzymałości, co świadeczy o tym, że ma znakomite geny. Jego serce pracuje wzorowo".

 

Jak podkreślił prezydencki lekarz, jedynym mankamentem w stanie zdrowia Donalda Trumpa jest jego lekka nadwaga. Prezydent, przy wzroście 190 cm, waży 108 kg, w związku z tym zalecony został mu zestaw ćwiczeń do zrzucenia zbędnych kilogramów. Według lekarza Trump powinien pozbyć się od 4 do 7 kg.