Synek Harry'ego i Meghan otrzymał imiona Archie Harrison. "Ma przesłodki temperament, jest naprawdę spokojny"

PAP / pch
data08.05.2019 18:30

(fot. EPA/Domic Lipinski)

Nowo narodzony syn Harry'ego i księżnej Meghan będzie się nazywał Archie Harrison Mountbatten-Windsor - poinformowały w środę służby prasowe brytyjskiej rodziny królewskiej. Opublikowano także zdjęcie z chwili, gdy zobaczyła go po raz pierwszy prababcia - królowa Elżbieta II.

 
Na fotografii widać, jak 93-letnia monarchini - której towarzyszy także jej 97-letni mąż, książę Filip - uśmiecha się do swojego ósmego prawnuka. Młodym rodzicom towarzyszyła także matka byłej aktorki, Doria Ragland.
 
(fot. EPA/Chris Allerton)
 
Wcześniej para książęca pokazała po raz pierwszy swoje dziecko przedstawicielom mediów, pozując do zdjęć w holu św. Jerzego na zamku w Windsorze i odpowiadając na kilka pytań ze strony dziennikarzy.
 
"Ma przesłodki temperament, jest naprawdę spokojny. To magiczne, wspaniałe. Mam dwóch najlepszych chłopaków na świecie, więc jestem naprawdę szczęśliwa" - mówiła księżna, dodając, że spotkanie z monarchinią "będzie miłym momentem wejścia (syna) do rodziny".
 
37-letnia Meghan podziękowała także za "miłe życzenia i dobro" okazane parze w ostatnich dniach przez miliony osób, które obserwowały medialne zamieszanie wokół najmłodszego członka rodziny królewskiej. "To było niczym sen; to wyjątkowe kilka dni" - dodała z uśmiechem.
 
(fot. EPA/Domic Lipinski)
 
Z kolei szczęśliwy Harry mówił, że syn "zmienia się każdego dnia". Żartował jednocześnie - odnosząc się do swojego rudego zarostu - że dziecko "już też ma lekki zarost".
 
"Rodzicielstwo jest wspaniałe" - zapewnił 33-letni książę, dodając, że chce się skupić na tym, aby "spędzić nieco cennego czasu" ze swoim synem.
 
Urodzony w poniedziałek rano Archie jest ósmy w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, ale z biegiem lat będzie prawdopodobnie spadał na dalsze miejsca, bo przed nim znaleźliby się m.in. ewentualni potomkowie trójki dzieci starszego brata Harry'ego, księcia Williama i księżnej Kate.